УкраїнськаEnglish
Вельмишановна Ліно Василівно! Прийміть наші найщиріші
3 березня 2020 р. в Інституті літератури ім. Т. Г. Шевченка
НАУКОВИЙ ЦЕНТР ДОСЛІДЖЕННЯ  ПРОБЛЕМАТИКИ УКРАЇНСЬКОГО
Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України відділ
12 листопада 2019 р. в Інституті літератури ім.
Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України відділ
8 жовтня 2019 року Відділ теорії літератури та
 • ЛІНІ КОСТЕНКО – 90
  ЛІНІ КОСТЕНКО
  Вельмишановна Ліно
 • Лекція Олександра Брайка про творчість Володимира Дрозда
  Лекція
  3 березня 2020 р. в
 • ПРОЗА ВОЛОДИМИРА ДРОЗДА І ПОЕТИКА КІНОМИСТЕЦТВА
  ПРОЗА
  НАУКОВИЙ ЦЕНТР
 • Шевченкознавчий семінар до 90-річчя від дня народження Василя Бородіна
  Інститут літератури
 • Презентація серії книжок із циклу щорічних лекцій пам’яті Івана Огієнка у Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка
  Презентація
  27 лютого 2020
 • Науковий семінар «Прототекст, текст, контекст: до проблеми інтерпретаційних стратегій дослідження української давньої літератури»
  Науковий
  18 грудня 2019 р. в
 • Презентація монографії Людмили Броніславівни Тарнашинської
  Презентація
 • Згадуючи Нілу Зборовську
  Згадуючи Нілу
  12 листопада
 • Десятий шевченкознавчий семінар:  до 110-річчя від дня народження ПЕТРА ЖУРА
  Десятий
  Інститут літератури
 • Семінар про акцентний вірш
  Семінар про
  8 жовтня 2019 року
 

Наші видання

Spadschyna_2017_11-12.jpg
Wednesday, 25 September 2019 18:45

Художньо-інтелектуальний синкретизм творчості Валерія Шевчука

вересня 2019 року Центр дослідження проблематики українського шістдесятництва Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України спільно з Національним музеєм літератури України в рамках ювілейних заходів з нагоди 80-річчя від дня народження Валерія Шевчука провели круглий стіл на тему «Художньо-інтелектуальний синкретизм творчості Валерія Шевчука».  Модерувала захід керівник Центру, доктор філологічних наук, професор Людмила Тарнашинська, котра відразу кількома словами охарактеризувала творчий доробок письменника, що налічує на сьогодні 180 книг, підкресливши, що вже завтра ця цифра, безперечно, зміниться.

Круглий стіл розпочався з привітального слова старшого наукового співробітника Національного музею літератури України Олени Круківської, котра розповіла про широку культурно-освітню програму, якою музей відзначає ювілей Валерія Шевчука. Після цього було заслухано низку наукових доповідей. Так, доктор філологічних наук, професор Ірина Приліпко запропонувала увазі гостей тему: «Інтертекстуальний простір творчості Валерія Шевчука», доктор філологічних наук, професор Раїса Мовчан ознайомила присутніх із творчим набутком Валерія Шевчука та специфікою його письменницької праці, кандидат філологічних наук Леся Пономаренко провела аналогії творчих шукань Валерія Шевчука з притчею про «блудного сина». Кандидат філологічних наук Сніжана Чернюк, котра спеціально  завітала на цей захід із Житомира, малої батьківщини письменника-ювіляра,  розповіла про вшанування славного земляка у місті, де він народився, зокрема, в Житомирському державному університеті ім. Івана Франка, почесним професором якого він є від 2005 року, а також про літературну премію Валерія Шевчука, яка від 2011 року вручається в Інституті філології та журналістики цього вишу.

На закінчення круглого столу Людмила Тарнашинська наголосила на надзвичайному вмінні Валерія Шевчука впродовж десятиліть утримувати увагу до себе – тобто той високий рівень майстерності, що не втомлюються досліджувати літературознавці, а також відзначила його неабияку «застережливу місію» – потужний антиімперський викривальний струмінь, яким пронизана переважна  більшість творів письменника, що в світлі останніх подій прочитуються по-новому, через цілу систему застережень і сигналів, які він посилав і посилає зі сторінок своїх романів і повістей.

Після круглого столу всі присутні мали можливість ознайомитися з  цікавою літературно-мистецькою виставкою «Сад житейський Валерія Шевчука».

 

За матеріалами Центру дослідження 

проблематики українського шістдесятництва

Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України

ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

АНОНСИ

НОВИНИ

Mar

19

ЛІНІ КОСТЕНКО – 90

Вельмишановна Ліно Василівно! Прийміть наші найщиріші...

Feb

25

ПРОЗА ВОЛОДИМИРА ДРОЗДА І ПОЕТИКА КІНОМИСТЕЦТВА

НАУКОВИЙ ЦЕНТР ДОСЛІДЖЕННЯ  ПРОБЛЕМАТИКИ УКРАЇНСЬКОГО ШІСТДЕСЯТНИЦТВА ІНСТИТУТУ ЛІТЕРАТУРИ...