УкраїнськаEnglish
Чергова знаменна подія сталася в Інституті літератури
    «Сучасна бібліотека українського воїна» – спільний
Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України відділ
Запрошуємо 10 та 11 листопада відвідати Дні науки, які
27 вересня 2018 року в Інституті літератури
28 вересня у стінах Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка
22 вересня Інститут літератури вже традиційно узяв участь у
 • Цінне поповнення фондів Інституту літератури
  Цінне
  Чергова знаменна
 • Видання для українського воїна
  Видання для
      «Сучасна
 • V Текстологічні читання пам’яті Миколи Сиваченка. Програма
  V
  Інститут літератури
 • Вчена рада Інституту літератури підтримала висновок комісії, створеної для аналізу фактів плагіату в монографії Д.Дроздовського
  Вчена рада
  НАЦІОНАЛЬНА 
 • Дні науки-2018
  Дні науки-2018
  Запрошуємо 10 та 11
 • З думкою про нове академічне зібрання Шевченкових творів (до 100-річчя Національної академії наук України)
  З думкою про
    В Інституті
 • «Міряти високою мірою»: наукова сесія в Інституті літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України, приурочена 100-річчю Національної академії наук України
  «Міряти
    30 жовтня 2018
 • Згадуючи Нілу Зборовську
  Згадуючи Нілу
  27 вересня 2018
 • В Інституті літератури відзначили 100-річчя Ігоря Качуровського
  В Інституті
  28 вересня у стінах
 • Інститут літератури на Наукових пікніках-2018
  Інститут
  22 вересня Інститут
 

Наші видання

kanon.jpg
Понеділок, 05 листопада 2018 07:51

З думкою про нове академічне зібрання Шевченкових творів (до 100-річчя Національної академії наук України)

 

В Інституті літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України 1 листопада 2018 р. відбувся круглий стіл «Академічні зібрання творів Тараса Шевченка: історія і сучасність (до 100-річчя Національної академії наук України)», у якому взяли участь головно працівники відділу шевченкознавства, а також колеги з Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Відкриваючи наукове зібрання, заступник директора з наукової роботи академік НАН України Микола Сулима звернув увагу на той знаменний факт, що праця над академічним виданням творів Шевченка розпочалася одразу ж після заснування Академії, коли було створено постійні комісії історично-філологічного відділу: Комісію для видавання пам’яток новітнього українського письменства і Комісію для видавання творів Шевченка, Франка, Драгоманова.  Перша з них під керівництвом академіка Сергія Єфремова готувала академічне видання творів Шевченка, з якого вийшли друком тільки третій і четвертий томи – листування (1929) і щоденник (1927). Науковий рівень цих томів багато в чому не перевершено і досі. М. Сулима наголосив на необхідності поглибленого вивчення історії академічних видань Шевченкових творів, щоб у роботі над проектованим нині новим повним зібранням врахувати позитивний, а подекуди і драматичний досвід попередників.

Доповіді виголосили: Сергій Гальченко, к. ф. н., заступник директора з наукової та видавничої діяльності Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка «Академічне видання української класики: перспективи за сучасних безперспективних умов», Олександр Боронь, д. ф. н., завідувач відділу шевченкознавства Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка «Перспективи нового Повного зібрання творів Шевченка», Станіслав Росовецький, д. ф. н., професор Інституту філології Київського національного університету ім. Т. Шевченка «Про деякі моральні та організаційні аспекти академічного видання Шевченка», Михайло Назаренко, к. ф. н., доцент Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка «“Я не знаю (Б/б)ога”. До питання про уніфікацію Шевченкової орфографії», Роксана Харчук, к. ф. н., с. н. с. відділу шевченкознавства Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка «Уточнення коментарів до творів Шевченка з історичними сюжетами», Галина Карпінчук, к. ф. н., м. н. с. відділу шевченкознавства Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка «Не названі на ім’я: участь репресованих шевченкознавців у роботі над академічними зібраннями Шевченкових творів», Дмитро Єсипенко, к. ф. н., м. н. с. відділу шевченкознавства Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка «Електронна колекція, оцифроване і цифрове видання: Повне зібрання творів Шевченка у мережі».

Зацікавлену участь в обговоренні повідомлень і у жвавих дискусіях із приводу принципів укладання останнього на сьогодні Повного зібрання творів у 12 томах і нового – літературної спадщини у 10 томах – взяли д. ф. н. Павло Михед, д. ф. н. Лукаш Скупейко, д. ф. н. Валерія Смілянська, к. ф. н. Олесь Федорук, к. ф. н. Ніна Чамата та інші.

д. ф. н., завідувач відділу шевченкознавства

Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України

О. В. Боронь

ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

НОВИНИ

NEWSKIT_грудня

16

Цінне поповнення фондів Інституту літератури

Чергова знаменна подія сталася в...

NEWSKIT_грудня

12

Видання для українського воїна

    «Сучасна бібліотека українського воїна» –...

NEWSKIT_листопада

20

V Текстологічні читання пам’яті Миколи Сиваченка. Програма

Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України відділ...