Українська
Україна відзначила День Гідності та Свободи, на жаль, в
Дорогі друзі, запрошуємо Вас на виставку благодійного
Після важкої хвороби на 89-му році життя відійшла Валерія
26 жовтня 2023 р. перестало битися серце Миколи Матвійовича
12 жовтня 2023 року відійшов у засвіти багаторічний
  Інститут літератури  ім. Т.Г.Шевченка НАН України,
  Шановні колеги, дорогі друзі, прихильники, однодумці!
 • Міжнародний науковий форум «Революція Гідності: на шляху до історії»
  Міжнародний
  Україна відзначила
 • Відкриття виставки благодійного аукціону
  Відкриття
  Дорогі друзі,
 • Вічна і світла пам'ять Валерії Смілянській
  Вічна і світла
  Після важкої
 • Вічна і світла пам'ять Миколі Матвійовичу Сулимі
  Вічна і світла
  26 жовтня 2023 р.
 • Вічна пам'ять Віктору Анастасійовичу Бурбелі
  Вічна пам'ять
  12 жовтня 2023 року
 • ІІІ КОШЕЛІВЕЦЬКІ ЧИТАННЯ
  ІІІ
    Інститут
 • Підсумки Всеукраїнської наукової конференції, присвяченої 155-літтю від дня народження Людмили Старицької-Черняхівської
  Підсумки
  26 вересня
 • Незалежність -2023
  Незалежність
    Шановні
 • Трагедія війни у фокусі українських і грузинських поетів: про презентацію поетичної білінгвальної збірки «Виявляється, ти був у підвалі Маріупольського театру, Боже!» (2023).
  Трагедія війни
  6 липня, у
 • Медіа про презентацію білінгвальної збірки поезій «Виявляється, ти був у підвалі Маріупольського театру, Боже!»
  Медіа про
  У Національному
 

Наші видання

movchan.jpg
Субота, 07 травня 2022 14:44

Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України висловлює свою щиру підтримку співробітникам Національного літературно-меморіального музею Г. С. Сковороди

Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка Національної академії наук України висловлює свою щиру підтримку співробітникам Національного літературно-меморіального музею Г. С. Сковороди в с. Сковородинівка, приміщення якого у ніч на 7 травня 2022 року зруйновано ворогом.

Дорогі колеги!

Орда, можливо, знищила будівлю, результати багаторічної дбайливої праці ваших рук. Одначе їм не знищити генія Григорія Савича Сковороди. Неможливо знищити тої снаги, яка живе у серцях українців. Отара дикунів безсила перед мудрою нацією, яка зросла в тому числі і на спадку слів, справ, на ученні Григорія Савича.

Працівниками музею за роки його роботи проведено численні конференції та найрізноманітніші інші наукові й популяризаційні заходи, опубліковано наукові збірники, праці. Ви ревно наповнювали колекцію, в непростих умовах дбали про експозиції, мали плани на розбудову і музейної, і туристичної справи. Усе це, ваші задуми та плани, обов’язково мають здійснитися в майбутньому після нашої Перемоги. Імперії не знищити української культури, мови, історії, як би вона не прагла те здійснити.

Бажаємо якнайшвидшого одужання сину директора музею, який дбав про пам’ятку та постраждав під час ракетного удару. Вдячність усім співробітникам, які потурбувалися про вчасну евакуацію колекції музею в безпечне місце.

Ворог сміховинний у своїй безсилій люті. Коли вандали-рашисти намагаються зруйнувати наші національні символи, вони натомість спалюють свою злочинну імперію. Коли ворог розстріляв пам’ятник Тарасу Шевченку в Бородянці – лишень виніс собі вирок в очах цивілізованого світу. У рік, коли вся Україна, і ви – працівники музею, готували численні святкові заходи на пошанування 300‑ліття від дня народження Григорія Савича Сковороди, злочинна варварська навала навмисно подбала, аби постраждало меморіальне місце пам’яті генія нашої землі. Одначе такими діями імперія лише знищує себе і ще більше зміцнює наші сили. Великі українці нині стоять поруч з воїнами Збройних сил України, свідчать про міць, велич нашого народу і про ницість та безсилля ворога. Григорій Савич Сковорода у вогні говорить усім українцям: «Їхньому "рускому міру" вас не впіймати!»

 

ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

НОВИНИ

NEWSKIT_листопада

28

Міжнародний науковий форум «Революція Гідності: на шляху до історії»

Україна відзначила День Гідності та...

NEWSKIT_листопада

09

Відкриття виставки благодійного аукціону "Маю честь!"

Дорогі друзі, запрошуємо Вас на...

NEWSKIT_листопада

08

Вічна і світла пам'ять Валерії Смілянській

Після важкої хвороби на 89-му...

NEWSKIT_жовтня

26

Вічна і світла пам'ять Миколі Матвійовичу Сулимі

26 жовтня 2023 р. перестало...