Українська
4 квітня на Платформі інтермедіальних досліджень відбулася
26 лютого докторантка Інституту літератури канд. філол.
З великою приємністю повідомляємо, що Альманах «Вічність
Щорічні заходи ЦДЛФ — приклад сталого розвитку традиційних
15 січня 2024 року стартував проєкт «Сценічна шекспіріана:
Колектив Інституту щиро радіє успіху наших колег, що за
 • Відкрита лекція Тетяни Рязанцевої «Пам‘ять і час у фотопоезії Олеся Ільченка»
  Відкрита
  4 квітня на
 • Колоквіум про Голодомор у літературі у Франції
  Колоквіум про
  26 лютого
 • Лекція Тамари Гундорової
  Лекція Тамари
  6 березня провідний
 • Урочиста академія з нагоди 100-річчя від Дня народження професорки Нонни Копистянської
  Урочиста
  Кафедра світової
 • Лекція Тамари Гундорової
  Лекція Тамари
  Дорогі друзі,
 • Презентація альманаху «Вічність трива цей день. Художні хроніки війни»
  Презентація
  З великою
 • Міжнародна конференція «Теоретичні аспекти дослідження літератури фентезі»
  Міжнародна
  Щорічні заходи ЦДЛФ
 • Інтерв'ю з Тамарою Гундоровою:
  Інтерв'ю з
  Пропонуємо Вашій
 • Сценічна шекспіріана: майстер-класи з театральної критики
  Сценічна
  15 січня 2024 року
 • Наші співробітники у другому турі Шевченківської премії
  Наші
  Колектив Інституту
 

Наші видання

ovcharenko.jpg
Субота, 07 травня 2022 14:44

Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України висловлює свою щиру підтримку співробітникам Національного літературно-меморіального музею Г. С. Сковороди

Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка Національної академії наук України висловлює свою щиру підтримку співробітникам Національного літературно-меморіального музею Г. С. Сковороди в с. Сковородинівка, приміщення якого у ніч на 7 травня 2022 року зруйновано ворогом.

Дорогі колеги!

Орда, можливо, знищила будівлю, результати багаторічної дбайливої праці ваших рук. Одначе їм не знищити генія Григорія Савича Сковороди. Неможливо знищити тої снаги, яка живе у серцях українців. Отара дикунів безсила перед мудрою нацією, яка зросла в тому числі і на спадку слів, справ, на ученні Григорія Савича.

Працівниками музею за роки його роботи проведено численні конференції та найрізноманітніші інші наукові й популяризаційні заходи, опубліковано наукові збірники, праці. Ви ревно наповнювали колекцію, в непростих умовах дбали про експозиції, мали плани на розбудову і музейної, і туристичної справи. Усе це, ваші задуми та плани, обов’язково мають здійснитися в майбутньому після нашої Перемоги. Імперії не знищити української культури, мови, історії, як би вона не прагла те здійснити.

Бажаємо якнайшвидшого одужання сину директора музею, який дбав про пам’ятку та постраждав під час ракетного удару. Вдячність усім співробітникам, які потурбувалися про вчасну евакуацію колекції музею в безпечне місце.

Ворог сміховинний у своїй безсилій люті. Коли вандали-рашисти намагаються зруйнувати наші національні символи, вони натомість спалюють свою злочинну імперію. Коли ворог розстріляв пам’ятник Тарасу Шевченку в Бородянці – лишень виніс собі вирок в очах цивілізованого світу. У рік, коли вся Україна, і ви – працівники музею, готували численні святкові заходи на пошанування 300‑ліття від дня народження Григорія Савича Сковороди, злочинна варварська навала навмисно подбала, аби постраждало меморіальне місце пам’яті генія нашої землі. Одначе такими діями імперія лише знищує себе і ще більше зміцнює наші сили. Великі українці нині стоять поруч з воїнами Збройних сил України, свідчать про міць, велич нашого народу і про ницість та безсилля ворога. Григорій Савич Сковорода у вогні говорить усім українцям: «Їхньому "рускому міру" вас не впіймати!»

 

ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

НОВИНИ