Українська
23 березня 2025 р. стартував проєкт «Дні Шекспіра в
Вельмишановна Ліно Василівно!   Дозвольте в
Колектив Інституту вітає директора, академіка Миколу
26 лютого 2025 року науковиці Центру з дослідження
Інститут літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України
  • «Дні Шекспіра в Україні»
    «Дні Шекспіра
    23 березня 2025 р.
  • Щирі вітання Ліні Костенко
    Щирі вітання
    Вельмишановна Ліно
  • Vivat Academia! Vivant professores!
    Vivat
    Колектив Інституту
  • Фентезі посеред війни. Українське бачення
    Фентезі
    26 лютого 2025 року
  • Бібліотека українського воїна -2025
    Бібліотека
    Інститут літератури
  • IV Міжнародна наукова конференція
    IV Міжнародна
    15-16 січня 2025 р.
  • Підсумки Всеукраїнського шекспірівського конкурсу студентських дослідницьких і креативних проектів імені Віталія Кейса
    Підсумки
    11 січня 2025 року
  • Науковий семінар
    Науковий
    Інститут літератури
  • Звіт про  Міжнародну наукову конференцію «Творчі інтенції «Дітей війни»: від «втраченого покоління» - до дітей цифрової епохи»
    Звіт про
      В Інституті
  • Презентація колективної монографії «На шляху національного самоусвідомлення: нова українська література»
    Презентація
    24 вересня цього
 

Наші видання

Spadschyna(2020)15.jpg
Субота, 07 травня 2022 14:44

Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України висловлює свою щиру підтримку співробітникам Національного літературно-меморіального музею Г. С. Сковороди

Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка Національної академії наук України висловлює свою щиру підтримку співробітникам Національного літературно-меморіального музею Г. С. Сковороди в с. Сковородинівка, приміщення якого у ніч на 7 травня 2022 року зруйновано ворогом.

Дорогі колеги!

Орда, можливо, знищила будівлю, результати багаторічної дбайливої праці ваших рук. Одначе їм не знищити генія Григорія Савича Сковороди. Неможливо знищити тої снаги, яка живе у серцях українців. Отара дикунів безсила перед мудрою нацією, яка зросла в тому числі і на спадку слів, справ, на ученні Григорія Савича.

Працівниками музею за роки його роботи проведено численні конференції та найрізноманітніші інші наукові й популяризаційні заходи, опубліковано наукові збірники, праці. Ви ревно наповнювали колекцію, в непростих умовах дбали про експозиції, мали плани на розбудову і музейної, і туристичної справи. Усе це, ваші задуми та плани, обов’язково мають здійснитися в майбутньому після нашої Перемоги. Імперії не знищити української культури, мови, історії, як би вона не прагла те здійснити.

Бажаємо якнайшвидшого одужання сину директора музею, який дбав про пам’ятку та постраждав під час ракетного удару. Вдячність усім співробітникам, які потурбувалися про вчасну евакуацію колекції музею в безпечне місце.

Ворог сміховинний у своїй безсилій люті. Коли вандали-рашисти намагаються зруйнувати наші національні символи, вони натомість спалюють свою злочинну імперію. Коли ворог розстріляв пам’ятник Тарасу Шевченку в Бородянці – лишень виніс собі вирок в очах цивілізованого світу. У рік, коли вся Україна, і ви – працівники музею, готували численні святкові заходи на пошанування 300‑ліття від дня народження Григорія Савича Сковороди, злочинна варварська навала навмисно подбала, аби постраждало меморіальне місце пам’яті генія нашої землі. Одначе такими діями імперія лише знищує себе і ще більше зміцнює наші сили. Великі українці нині стоять поруч з воїнами Збройних сил України, свідчать про міць, велич нашого народу і про ницість та безсилля ворога. Григорій Савич Сковорода у вогні говорить усім українцям: «Їхньому "рускому міру" вас не впіймати!»

 

ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

НОВИНИ

NEWSKIT_березня

24

«Дні Шекспіра в Україні»

23 березня 2025 р. стартував проєкт...

NEWSKIT_березня

18

Щирі вітання Ліні Костенко

Вельмишановна Ліно Василівно!   Дозвольте в цей благословенний...

NEWSKIT_березня

13

Vivat Academia! Vivant professores!

Колектив Інституту вітає директора, академіка...

NEWSKIT_березня

04

Фентезі посеред війни. Українське бачення

26 лютого 2025 року науковиці...