УкраїнськаEnglish
22 вересня об 11:00 у парку ім. Т. Шевченка розпочнуться
         Потреба впровадження реформ в українській науці
22 травня у стінах Національного музею літератури України
 «Дні Науки» цього року відбулися в Інституті літератури
19 травня в парку ім. Т. Шевченка відбудуться Медичні
12–13 травня в Україні відбудуться Дні науки. У Житомирі,
 • Наукові пікніки 2018
  Наукові
  22 вересня об 11:00
 • Центр інтеграції технологій відкритих даних (Dataverse Project)
  Центр
           Потреба
 • Міжнародний науковий семінар «Національна і культурна ідентичність у словацькій і українській літературах ХІХ — початку ХХ ст.»
  Міжнародний
  5 червня 2018 року
 • Спілка письменників Чернігівщини презентувала свою творчість у Києві
  Спілка
  22 травня у стінах
 • «Дні Науки»: від літератури та кіно до сиру та вина
  «Дні Науки»:
   «Дні Науки» цього
 • Медичні пікніки
  Медичні пікніки
  19 травня в парку
 • Дні науки - 2018
  Дні науки -
  12–13 травня в
 • VI Міжнародна науково-практична конференція «Василь Стус: життя, ідеологія, творчість, соціополітичний і літературний контекст»
  VI Міжнародна
  20–21 квітня в
 • «… Повертаючись до термінології: хто ж такі шістдесятники? (канони, межі, критерії, імена)»
  «…
    Науковий центр
 • «І я гукну. І край мене почує…»: круглий стіл, присвячений 80-річчю від дня народження Василя Стуса
  «І я гукну. І
  22 березня в
 

Наші видання

post.jpg
Середа, 09 травня 2018 06:33

Дні науки - 2018

12–13 травня в Україні відбудуться Дні науки. У Житомирі, Києві, Луцьку, Одесі та Харкові вчені представлять свої напрацювання з найрізноманітніших галузей знань, прочитають цікаві лекції, проведуть майстер-класи, екскурсії тощо.

Запрошуємо у неділю (13 травня) цікаво та пізнавально провести Дні науки в Інституті літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України.

 

Майстер-класи, стенди, ігри та вікторини з 12:00 до 13:00

Катерина Годік та Ірина Скакун, гра «Літературна пригода». Пропонуємо школярам та їхнім батькам взяти участь в літературній грі. Під час проходження нашої спеціальної мапи ви зможете перевірити свої знання з української літератури, виконати низку завдань та навіть поставити неформатні запитання про літературу майстрам гри. Кожна команда отримає цікаву фішку для проходження карти та необмежені можливості використання ігрового кубика.

Сніжана Жигун, карткова вікторина «Один з трьох». Захід є картковою грою на тему літератури, у якій почергово слід вибрати з трьох карток одну, що відповідає на поставлене питання. У разі 9-10 правильних відповідей передбачено приз. Активізує набуті знання з української літератури, спонукає логічно і асоціативно мислити, захоплює розгадуванням загадок, тренує інтелект. 

Галина Карпінчук, майстер-клас «Летючий лист». На майстер-класі ви зможете за допомогою пера і туші написати власний лист уставом, напівуставом, скорописом або курсивом, дізнаєтеся про матеріали, які використовувалися у листуванні, як відправляли епістолярій адресату і чому листи «летючі»? А також вашій увазі буде представлено окремі листи-ґратуляції найвідоміших українських письменників.

Ольга Блик, стенд «Тисяча і одна історія про українських письменників». На нашому майстер-класі учасники зможуть дізнатися цікаві факти з життя відомих українських письменників. Легенди та бувальщини, історії та біографічні факти вдало поєднуються з «основними» подіями письменницьких біографій. Також на майстер-класі учасники зможуть актуалізувати свої знання про життя і творчість українських письменників за допомогою техніки Mind Map, поєднавши вже відомі факти з новими, отриманими під час знайомства зі стендом.

 

Лекції:

13:00 Тетяна Рязанцева «Наука і література – разом крізь віки». Як взаємодіють наука і література? Які види літератури пов’язані з наукою? Люди подвійного обдарування: науковці і лікарі як письменники (найвідоміші твори видатних вчених різних епох). Наука як джерело натхнення: наукові реалії у поезії. Літературні проекти, пов"язані з медициною, і медичні проблеми в літературі. Божевільні генії, сміливі першовідкривачі і милі диваки – вчені як персонажі художніх творів. Сміх і гріх – псевдонаука  і горе-лікарі в літературі. І багато іншого...

13:30 Олександр Брайко «Кінематографічні засоби художнього впливу та їхні літературні аналоги (на  матеріалі української прози 1960-х–1980-х років)». А ви знали, що такі засоби кінематографічної виразності, як монтаж, глибина кадру, ритм, мають своїх попередників у художній літературі  й  відіграють у ній  важливу роль? Аналіз художніх текстів  із погляду теорії кіномистецтва може прислужитися режисерам фільмів, збагатить їх «сценарним» матеріалом  для різних сюжетних ситуацій, а пересічним і зацікавленим  читачам полегшить сприйняття літературного твору й зорієнтує в його «розкодуванні». 

14:00 Галєб Аль-Маалі «Сир, вино та гриби». Лекція буде присвячена грибам, що використовують у виробництві сирів, алкогольних напоїв, інших харчових продуктів, ліків та новітніх матеріалів.

14:30 Тетяна Михайлова «Музика та живопис у творчості Василя Стуса». Як захоплення музикою та живописом проявляється в літературі? Який фактор є визначальним для творчості письменника – звук чи образ? Лекція буде корисною для всіх, хто прагне відкрити для себе поезію Василя Стуса в несподіваному світлі.

15:00 Поліна Скворцова «Трансґендерність чи транссексуальність? Звідки беруться ці явища та в чому між ними різниця». Серед людей існують ті, що звуть себе транссексуалами та трансґендерами. Хто вони такі, звідки беруться? Яке з цих двох слів є правильним для вживання та яке взагалі значення мають ці слова? Зо таке «транзишн» або «трансперехід», що відбувається з людиною під час цього «переходу»? Відповіді на ці питання ви отримаєте в рамках лекції.

15:40 Олександр Михед «Класична українська поезія, як засіб урбаністичних трансформацій». Доповідь засновується на досвіді міждисциплінарної команди урбаністів і дослідників «Метамісто: Схід», яка працювала в шести містах Донецької та Луганської областей у період з грудня 2016 р. по листопад 2017 р.

 

Детальну програму заходів можна подивитися на сторінці Днів науки:

https://dni-nauky.in.ua/#programmes

 

ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

НОВИНИ

Notice: Undefined variable: c_links_count in /home/ilshorg/domains/ilnan.gov.ua/public_html/modules/mod_news_kit/mod_news_kit.php on line 75